Den 1: Staré triky s taškou

15.04.2008 16:45

V podstatě už to znám, do Indie letím potřetí. Odlet z Prahy v půl desáté, Lufthansa, Boeing 737, ve Frankfurtu pěkná procházka po letišti, projet se vláčkem z terminálu A na C, hodinka čekání, a už sedám do Jumba 747.

Jo, proč tam vlastně letím: V Indii je děsně populární kriket, což je anglická národní hra, kterou hrají dvě mužstva o jedenácti hráčích. A já tam jedu, abych ve spolupráci s kolegy z našich dalších národních poboček zajistil kontrolu vstupenek na několik kriketových zápasů v Mohali a Jaipuru.

Letadlo je plné. Při srovnání s minulou cestou: jídlo jsem si dál "veg" jídlo - tofu, ryze a něco zeleného (koriandr) jako dezert rýžová kaše,taková žlutá sladká posypaná praženými kešu, na závěr jogurt s okurkou. Indické jídlo končívá mléčným pokrmem. Jo a pickles. Můj indický soused si namazal sladkou housku máslem a namáčel ji do 'pickled mango', jen to svištělo. K pití jsem si dál německý ryzlik, docela dobrý. Palubní personál v pohodě, ochotni a příjemní. Po otázce 'kafe kafe?' se zasmáli odpovědi 'yes yes' . Pak že Němci nemaj smysl pro humor.

Cestovní rychlost 974, výška 11277, teplota -57 a do cíle ještě 4:16. Uff. Ale Bangalore,kam jsem letěl už dvakrát, je ještě o hodinu dál. Dnes (vlastně zítra v jednu ráno) končím v Mumbaji.

V Jumbu nejsou filmy na výběr,takže teď je tam nějaká halyvudska sračka ("rodinný film" s nezbytným happyendem) a pak tam bude nějaký film z produkce Bollywoodu-jestli nebudu spát,podívám se aspoň na kousek, to bude určitě stát zato.

Bolywoodsky film splnil téměř očekávání (málo se tam zpívalo),ale jinak tam bylo vše: rodina, láska, peníze, úklady a asi i happyend,alo to se nějak nedokoukalo,protože smě už přistávali.

Na letišti se formality odbyly rychle, to je docela v pohodě, ale už jsem si myslel, že se mi zase zatoulala taška. Naštěstí se po 45 minutách vynořila na pásu. Venku na mne čekal řidič v uniformě s brigadýrkou ("Gud moning, sér! Hau voz yor trip,sér?"),posadil mě do Hondy a za pár minut jsme byli v hotelu.

Hotel velký a luxusní, hned jsem nastavil klimatizaci na něco smysluplného, 21 je docela zima, když je venku kolem 30, dál jsem sprchu, panáka a šel hajat.

—————

Zpět